Co když se nedostavíte na pohovor?

Může se to stát, máte domluvený pohovor, ale onemocníte, přijde vám do toho něco důležitějšího, nebo si do té doby najdete jiné zaměstnání. Jak se ale v takové chvíli zachovat? Spousta lidí situaci řeší tak, že se neomluví a na pohovor zkrátka nepřijde. Co vše ale takovým chováním můžete způsobit?  

Pokud se do takové situace dostanete, určitě si neříkejte: „Beztak si pozvali spousta uchazečů, když budu chybět ani si toho nevšimnou.” I když je nepříjemné omlouvat se, vždy tak učiňte. Pokud se totiž neomluvíte, riskujete zbytečné problémy. Jaké?

Buďte ohleduplní 

I v případě, že si personalita na pohovor pozve vícero uchazečů, má časy jednotlivé pohovory pečlivě spočítané. Obvykle se na jednoho uchazeče počítá s 30 – 60 minutami. To už v napěchovaném kalendáři není zanedbatelný časový údaj. Tento čas personalista mohl věnovat jinému zájemci o práci nebo jiné práci. Je tedy jasné, že jej neohlášením se nepotěšíte. Naopak.

Zachovejte si dobré jméno 

V dnešní době internetu, sdílených dat a databází není radno podobné situace podceňovat. Personalisté si většinou životopisy nebo alespoň základní údaje o žadatelích ponechávají pro případ, že by v budoucnu opět hledali podobného zaměstnance. A současně si ke jménům zapisují poznámky. Většina personalistů si tak informaci o nespolehlivém kandidátovi zapíše do systému.  Asi byste neradi, aby právě u vašeho jména, stálo slovo: nespolehlivý. Mimochodem, pamatujte, že i personalisté mění zaměstnání a tak nikdy nevíte, kdy na něj opět narazíte.

Proč a jak se omluvit

Personalité jsou také lidé a tak samozřejmě pochopí, že se na pohovor nedostavíte. Slušností je se omluvit s dostatečným předstihem. Bohatě stačí krátký telefonát, sms nebo e-mail. Díky tomu vám může být nabídnut jiný termín. Nebo si alespoň vysloužíte lichotivou poznámku u vašeho CV.

Sandra Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>